Studia podyplomowe prowadzone są w oparciu o aktualne standardy kształcenia:
Ustawa o Szkolnictwie Wyższym (Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. poz. 1668, z późn. zm.)),
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. poz. 1450)
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. poz. 1575, z póżn. zm).
Adresatami studiów są osoby posiadające wykształcenie wyższe (min. licencjat) oraz przygotowanie pedagogiczne. Studia przeznaczone są dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne, wykształcenie wyższe, a także dla nauczycieli wszystkich kierunków, rodziców pedagogów, wychowawców praz pracowników wszelakich placówek wspomagających dla osób niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie czy zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Studia adresowane są do osób:
- czynnie wykonujących zawód nauczyciela wspomagającego, a nieposiadających przygotowania w tym zakresie; - chcących podjąć pracę w zawodzie nauczyciela wspomagającego m.in. w przedszkolu integracyjnym, szkolnym oddziale integracyjnym lub pracy indywidualnej z dzieckiem o specjalnych pogrzebach edukacyjnych. - chcących podnieść swoje kompetencje i kwalifikacje w zakresie wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z różnymi niepełnosprawnościami, z trudnościami w uczeniu się, z zaburzeniami integracji sensorycznej, zaburzeniami zachowania i rozwoju emocjonalno-społecznego, szczególnie uzdolnionych) w szkolnictwie ogólnodostępnym i integracyjnym. - dyrektorów placówek edukacyjnych oraz kadry pedagogicznej jednostek prowadzących lub planujących otworzenie klas/grup o charakterze integracyjnym.
Absolwenci nabywają kwalifikacje do pracy w charakterze nauczyciela edukacji włączającej w przedszkolach, szkołach, jak i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i rewalidacyjnych. Absolwenci studiów licencjackich po ukończeniu studiów podyplomowych uzyskują kwalifikacje w zakresie edukacji włączającej w przedszkolach i szkołach podstawowych. Natomiast ukończenie studiów podyplomowych przez absolwenta studiów magisterskich pozwala na prowadzenie zajęć we wszystkich typach szkół, w tym pracy nauczyciela wspomagającego.
Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450) oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży nie-pełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz. U. z 2017, poz.1578 ze zm.).
Building relationships between companies and audiences.
Suma opłat
Płatność w częściach
Faktura
Faktura z odroczonym terminem płatności
502 162 365 32 43 29 857 503 192 950